JAK ZARABIAĆ NA ALLEGRO

JAK ZARABIAĆ NA ALLEGRO W 2021 ROKU

Zastanawiasz się, jak zarabiać na Allegro? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o handlu na tej platformie sprzedażowej.

Jednym z bardziej oczywistych pomysłów na zarabianie przez Internet, jest e-handel. Taki model biznesu można realizować przy pomocy własnej strony e-commerce, lub skorzystać ze sprawdzonych platform handlowych.

Najbardziej popularnym tego typu serwisem jest w Polsce oczywiście Allegro.pl. Portal istnieje nieprzerwanie od 1999 roku i ma ponad 12 milionów użytkowników. Biznes “kręci” się tam przez 7 dni w tygodniu – 24 godziny na dobę.

Rejestracja na stronie jest darmowa, platforma nie pobiera także żadnych opłat za członkostwo w “społeczności” Allegro.

JAK ZARABIAĆ NA ALLEGRO – PORADNIK

Aby móc skutecznie prowadzić handel i wiedzieć jak zarabiać na Allegro, musisz pamiętać o kilku podstawowych kwestiach:

  1. Jaki asortyment sprzedawać?
  2. W jaki sposób opisywać swoje aukcje?
  3. Jak ustalać ceny?
  4. Co zrobić po skończonej aukcji (zakończonej sprzedażą lub nie)?

Na Allegro jest wiele możliwości na zarabianie. Można sprzedawać produkty właściwie z każdej branży. Zarówno nowe, jak i używane.

Tutaj opcje są właściwie nieskończone i w zasadzie ogranicza Cię tylko Twoja pomysłowość.

Możesz handlować np. swoim rękodziełem, kupować towar taniej w hurtowniach i odsprzedawać go z zyskiem.

Kluczową kwestią jest zrobienie odpowiedniego “researchu” i znalezienie odpowiedniej niszy.

Jak zarabiać na Allegro – ustalanie ceny

Kiedy masz już produkt, musisz ustalić jego cenę. Pamiętaj tutaj o możliwości porównywania przez użytkowników ofert wg właśnie cen (np. od najniższej).

Czasem ustalenie ceny zakończonej na “99”, pozwoli Ci wybić się na pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania.

Np. jeśli konkurencja ustaliła wartość przedmiotu na swojej aukcji na 50 zł, Ty ustaw swoją na 49,99 zł.

Dzięki temu prostemu trikowi, wywindujesz się wyżej w wyniku segregacji wg ceny.

Nie zapominaj także o ustaleniu kilku opcji dostawy (przeanalizuj ich koszty i dolicz do aukcji).

Jak zarabiać na Allegro – opis aukcji

Klienci często “kupują oczami”. Dlatego efekt wizualny po wejściu na stronę z Twoją aukcją, może być kluczowy.

Jako, że cała transakcja odbywa się online i użytkownik nie ma możliwości np. przymierzenia danej odzieży, zdjęcia dodane do aukcji, muszą być bardzo dobrej jakości.

Nawet najlepszy opis przedmiotu (a o taki też musisz się postarać), nie zastąpi obrazu samego towaru.

Ważną kwestią jest również w miarę sprawne odpowiadanie na ewentualne pytania.

Sam opis sprzedawanego towaru musi zawierać przede wszystkim jego “dane techniczne” – np. rozmiar, wagę, kolor, itd.

Można również w sposób nienachalny, pochwalić jego atuty, zalety, dobre strony.

Jak zarabiać na Allegro – aukcja zakończona sprzedażą

Po aukcji zakończonej sprzedażą, skontaktuj się z osobą, która zakupiła towar. Po tym, jak wpłata trafi na Twoje konto, jak najszybciej wyślij paczkę na adres wskazany przez kupującego.

Dzięki sprawnej realizacji zlecenia, będziesz mógł liczyć na pozytywny komentarz i w ten sposób będziesz budował do siebie zaufanie kolejnych klientów.

A kolejne dobre recenzje przyczynią się do wyrobienia sobie na Allegro opinii sprawdzonej i solidnej marki.

Jak zarabiać na Allegro – aukcja zakończona brakiem sprzedaży

Co w sytuacji, kiedy nie uda Ci się sprzedać przedmiotu? Możesz wystawić go na aukcję ponownie, np. zmieniając jego cenę czy opis.

Możesz pomyśleć również o promowaniu swojej oferty, ale tutaj musisz przeanalizować kwestię opłacalności całej transakcji.

Sprzedaż na Allegro - zalety i wady

Sprzedaż na Allegro – zalety

Zdecydowana większość Internautów, którzy robią zakupy online, posiada konto na Allegro i przynajmniej raz coś tam kupiło. Platforma ma ponad 12 milionów użytkowników, więc i Twoich potencjalnych klientów.

Allegro to sprawdzony od lat serwis, który gwarantuje wysokie standardy bezpieczeństwa. Niektórzy konsumenci obawiają się podawania niezbędnych danych do realizacji transakcji online (np. nr karty), a Allegro to dla nich jedyna strona, do której mają zaufanie.

Platforma gwarantuje użytkownikom bardzo intuicyjną i prostą nawigację. Aby rozpocząć e-handel, wcale nie musisz posiadać szczególnej wiedzy informatycznej czy graficznej. Serwis oferuje darmowe, gotowe szablony aukcji, które możesz wykorzystać jako świetne narzędzie do sprzedaży.

Sporo promocji i zniżek dla stałych klientów, okresowe promocje na wystawianie przedmiotów w danych działach.

Sprzedaż na Allegro – wady

Wielomilionowa “społeczność” Allegro, to zarazem plus, ale jednocześnie i minus. Sprzedający mają bowiem ogromną konkurencję i to praktycznie w każdej branży. Naprawdę rzadko można spotkać niszę, w której nie byłoby co najmniej kilku sprzedawców.

Zdarzające się (zazwyczaj sporadycznie) przypadki oszustów. Oczywiście nieuczciwych ludzi można spotkać wszędzie i nie brakuje ich także na tego typu portalach.

Prowizje Allegro za wystawienie przedmiotu. W zależności od działu, do którego zakwalifikujesz towar na sprzedaż, czasu trwania ogłoszenia, ceny minimalnej, itd., serwis pobierze stosowne opłaty. Jednostkowo może nie wyglądają one może na wysokie, ale kiedy je zsumujemy, może wyjść z tego spora sumka.

Koszty dodatkowej promocji aukcji. Chcąc poważnie zaistnieć i przebić się wśród ogromnej konkurencji, można postawić na dodatkową promocję swoich ofert. Oczywiście takie “bajery” jak wyróżnienie aukcji dodatkowo kosztują i jeśli nie masz na sprzedaży wystarczająco wysokiej marży, raczej nie powinieneś korzystać z tego typu usług dodatkowych.

Porównywarka cen i ofert, to świetna funkcjonalność dla klientów kupujących na Allegro. Jednak dla sprzedających może być ona problemem. Możliwość szybkiego porównania i segregacji cen (samego przedmiotu, jego dostawy, itd.) tych samych produktów, może spowodować spadek Twojej oferty w wynikach wyszukiwania.

Rosnąca konkurencja w postaci azjatyckich platform e-handlowych. Wiele osób kupujących dotychczas na Allegro, przerzuciło się na serwisy typu AliExpress.com. Chiński portal “kasuje” rodzimego konkurenta przede wszystkim cenami.

Oferuje także liczne i bardzo częste promocje, zniżki, rabaty. A jeśli dodamy do tego darmową wysyłkę do Polski, płatności PayU i Przelewy24 oraz polską wersję językową strony – chociaż prof. Miodek nie byłby nią ukontentowany 🙂 – nie może dziwić fakt kilkumilionowej już rzeszy klientów z naszego kraju.

JAK ZARABIAĆ NA ALLEGRO – PODSUMOWANIE

Sprzedaż na Allegro, to jeden z popularniejszych sposobów na zarabianie w Internecie. Nie jest dziś jednak tak łatwe i komfortowe, jakim było jeszcze w pierwszych latach istnienia serwisu.

Rosnąca konkurencja wśród rodzimych sprzedawców, jak i ze strony zagranicznych platform e-handlowych, na pewno nie ułatwia zadania początkującym. Jednak obecność na tym – nadal najpotężniejszym portalu aukcyjnym w Polsce – daje także mnóstwo korzyści.

Na pewno nie warto jednak całej sprzedaży opierać tylko na tym kanale, trzeba ją zdywersyfikować także na inne opcje. A czy w ostatecznym rozrachunku, cały biznes prowadzony na Allegro będzie dla Ciebie opłacalny, musisz sprawdzić już sam.

Żadne teoretyczne rozważania i poradniki nie zastąpią praktycznego doświadczenia. Oczywiście najrozsądniej zaczynać od małych kroczków i w razie kolejnych sukcesów, stopniowo zwiększać ilość oferowanego asortymentu.

Kluczową kwestią jest tutaj wiedza o tym, co sprzedawać na Allegro.

Ważną sprawą jest również stosowanie metody prób i błędów – tj. implementowanie różnych opisów aukcji, cen, zdjęć, itd. – tak, aby znaleźć rozwiązania przynoszące najwięcej korzyści.