STRONA GŁÓWNA » JAK ZARABIAĆ NA TIK TOKU?

JAK ZARABIAĆ NA TIK TOKU?

Jeżeli korzystasz z tej popularnej platformy społecznościowej, to pewnie nie raz zastanawiałaś/eś się, jak zarabiać na Tik Toku.

Otóż, istnieje kilka sposobów i metod, które umożliwiają Tiktokerom osiąganie przychodów. Sprawdźmy te obecnie dostępne i zarazem najpopularniejsze.

1. Partnerstwo z markami 

Mając dużo obserwujących na Tik Toku, możesz nawiązać współpracę z markami i promować ich produkty lub usługi w swoich filmikach.

2. Sprzedaż produktów

Jeśli masz własną linię produktów lub sprzedajesz jakieś produkty, możesz użyć Tik Toku do ich promocji i sprzedaży.

3. Programy partnerskie 

Możesz dołączyć do programów partnerskich, w których otrzymujesz prowizję za każdego użytkownika, który skorzysta z Twojego linku afiliacyjnego i dokona zakupu w sklepie internetowym.

4. TikTok Live

Jeśli posiadasz wiele obserwujących, możesz zacząć transmitować swoje live, podczas których fani mogą Cię nagradzać monetami. Monety te można później wymienić na pieniądze.

5. TikTok Creator Fund 

Tik Tok ma program Creator Fund, który umożliwia popularnym użytkownikom zarabianie na swojej treści. Aby do niego dołączyć, musisz spełnić pewne kryteria i regularnie publikować treści.

6. Sprzedaż usług 

Jeśli posiadasz jakieś umiejętności, takie jak np. gra na instrumencie, śpiewanie, taniec lub sztuka, możesz sprzedawać swoje usługi na Tik Toku.

Warto jednak pamiętać, że zarabianie na Tik Toku wymaga czasu, wysiłku i ciągłego kreowania wartościowej treści dla swoich obserwujących.

A jeżeli jeszcze nie wiesz – jakimś cudem 🙂 – czym w ogóle jest Tik Tok, poświęć jeszcze chwilkę na przeczytanie poniższych informacji.

Tik Tok – co to jest i jak działa?

TikTok to popularna aplikacja społecznościowa, która umożliwia użytkownikom tworzenie krótkich filmów wideo i udostępnianie ich w sieci.

W aplikacji można znaleźć wiele różnych treści, takich jak taniec, śpiew, humor, edukacja, moda, piękno i wiele innych.

Użytkownicy TikToka mogą tworzyć filmy wideo, dodawać do nich muzykę, efekty specjalne i filtry, a następnie udostępniać je w sieci lub przesyłać do innych użytkowników.

TikTok szybko zyskał popularność wśród młodych ludzi na całym świecie i stał się jednym z najpopularniejszych sposobów na dzielenie się swoją twórczością wideo.

Inna sprawa, że duża część z tego kontentu nie jest (delikatnie mówiąc) najwyższych lotów.

Jak korzystać z Tik Toka?

Korzystanie z Tik Toka jest bardzo intuicyjne. Składa się właściwie tylko z kilku prostych kroków.

  1. Pobierz aplikację TikTok na swoje urządzenie mobilne i zainstaluj ją – https://www.tiktok.com/pl-PL/
  2. Załóż konto, korzystając z adresu e-mail, numeru telefonu lub konta mediów społecznościowych, takiego jak Facebook lub Google.
  3. Po założeniu konta, możesz rozpocząć przeglądanie i szukanie treści, które Cię interesują. Możesz także zacząć obserwować innych użytkowników, aby być na bieżąco z ich nowymi treściami.
  4. Jeśli chcesz samodzielnie tworzyć treści, kliknij na ikonę „plusa” na dolnej belce nawigacyjnej, aby rozpocząć nagrywanie filmów. Możesz dodać muzykę, efekty i filtry do swojego filmu.
  5. Kiedy skończysz nagrywanie, możesz wybrać opcję „opublikuj”, aby udostępnić swój film na swoim profilu TikTok lub przesłać go bezpośrednio do innych użytkowników.

TikTok oferuje wiele innych funkcji i opcji personalizacji, więc warto samemu eksperymentować, aby odkryć, jak najlepiej wykorzystać tę aplikację.

Tik Tok – zarobki

A teraz kluczowe pytanie – ile zarabiają Tik Tokerzy?

Zarobki TikTokerów mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak ilość obserwujących, liczba wyświetleń, poziom zaangażowania i umiejętności marketingowych.

Niektórzy TikTokerzy są w stanie zarabiać znaczne kwoty z:

  • reklam,
  • sponsorowanych postów,
  • sprzedaży produktów lub usług,
  • programów partnerskich współpracujących z TikTokiem.

Konkretne kwoty trudno jednak podać, ponieważ TikTok nie ujawnia publicznie, ile dokładnie zarabiają jego użytkownicy.

Jednakże, w miarę jak platforma staje się coraz bardziej popularna, coraz więcej marek i firm rozważa korzystanie z TikToka jako narzędzia do promocji.

Co może przekładać się oczywiście na większe zarobki dla influencerów na tej platformie.

Warto zauważyć, że nie wszystkim TikTokerom uda się osiągnąć duże zarobki.

A wiele zależy od indywidualnej strategii marketingowej, jakości i atrakcyjności treści oraz umiejętności budowania zaangażowanej społeczności na platformie.

Tik Tok – kilka ciekawostek

1. W drugim kwartale 2022 roku TikTok przekroczył próg 1 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie.

2. Aplikacja TikTok została zainstalowana na urządzeniach ponad 3,5 miliarda razy na całym świecie.

3. Tik Tok jest dostępny obecnie w 154 krajach.

4. Przeciętny użytkownik spędza na Tik Toku nawet 1,5 godziny dziennie (sic!)

5. Aż 90% aplikacji Tik Tok jest ściągana na urządzenia z systemem Android.