PAYZA

PAYZA – CO TO JEST? OPŁATY – REJESTRACJA – KARTA

PORTFEL PAYZA ZNALAZŁ SIĘ POD NADZOREM U.S. Department of Justice – nie zalecam zakładania konta

Payza jest to jeden z najpopularniejszych systemów płatności online. Należy do tzw. portfeli internetowych. Jest marką międzynarodową, obsługującą klientów indywidualnych oraz biznesowych. Bardzo przydaje się osobom, które robią zakupy przez internet, lub/i dzięki niemu zarabiają.

Zdecydowana większość programów oferujących zarabianie online, ma Payze w swoich opcjach płatności. Szczególnie tyczy się to, bijących w ostatnim czasie rekordy popularności – programów rev share.

Po rezygnacji PayPala z obsługi tego rodzaju serwisów, Payza stała się dla wielu osób pierwszą opcją. W dużej mierze ze względu na duże podobieństwo do PayPala, jeśli chodzi o obsługę portfela. A także dlatego, że Payza również jest darmowa.

PAYZA – zakładanie konta

U samej góry strony, klikamy przycisk SIGN UP (załóż konto). Zostaniemy przeniesieni do strony z wyborem rodzaju konta: Osobiste (Personal) oraz Biznesowe (Business).

To drugie, służy głównie osobom, które zajmują się sprzedażą. Jeśli nie należysz do tej grupy, lepszą opcją będzie dla Ciebie – Konto Osobiste. Kraj użytkownika jest domyślnie ustawiony jako Polska.

Teraz ujrzymy krótki formularz do uzupełnienia naszych danych:

Salutation – czyli forma grzecznościowa w jakiej będzie się do nas zwracać serwis: Pan (Mr.), Pani (Mrs.), Panna (Ms.) oraz Dr.

First name – Imię (wpisujemy bez polskich znaków)

Last name – Nazwisko (wpisujemy bez polskich znaków)

Email address – (adres email)

Password – hasło (musi zawierać między 8 a 20 znaków, przynajmniej jedną małą literę, przynajmniej jedną dużą literę oraz przynajmniej jeden numer[np. 125] lub znak specjalny [np. !@#$%^&].

Po uzupełnieniu wszystkich pól, klikamy w GET STARTED (oznacza założenie konta, akceptację regulaminu oraz potwierdzenie że mamy 18 lub więcej lat).

Na następnej stronie zostaniemy poinformowani, że na podany adres email zostanie przysłany link do aktywacji konta, w który musimy kliknąć aby dokończyć rejestrację w serwisie. Czasem może zdarzyć się tak, że ów link nie trafi do folderu Odebrane ale do Spamu lub Ofert i tam należy go poszukać.

Od tej pory, będziemy już mogli zalogować się (LOG IN) do swojego konta Payza.

PAYZA – opłaty/prowizje dla użytkowników z Polski

 • Send or Receive Funds (wysyłanie lub otrzymywanie funduszów)
 • Open an Accout – otwarcie i prowadzenie konta jest darmowe
 • Receive Funds – otrzymanie funduszy
 • Send Funds – wysłanie funduszy
 • Add Funds (dodawanie funduszy)
 • Bank Wire – przelew międzynarodowy
 • Credit Card – karta kredytowa
 • Bitcoin – kryptowaluta
 • Bank Transfer – przelew lokalny
 • Withdraw Funds (wypłacanie funduszy)
 • Credit Card – karta kredytowa
 • Bitcoin – kryptowaluta
 • Bank Transfer – przelew lokalny
 • Currency Conversion (konwersja walut)

Foreign exchange – wymiana waluty

Payza wypłata – jak zaoszczędzić na przewalutowaniu?

Jeśli chcemy wypłacić środki z Payza (w dolarach) na konto bankowe w złotówkach, możemy oszczędzić na prowizji za automatyczne przewalutowanie środków.

Wymieniając walutę ręcznie, będziemy mogli to zrobić po lepszym kursie niż zrobiłby to “automat”. Jak to zrobić? Na stronie głównej naszego portfela Payza, klikamy w niebieski napis/button – Exchange. Zostaniemy przeniesieni na stronę kantora z kalkulatorem.

Po lewej stronie mamy narzędzie do przewalutowania środków a po prawej kalkulator, na którym możemy zobaczyć po jakim kursie będzie przeliczana transakcja.

Różnica pomiędzy przewalutowaniem automatycznym a przewalutowaniem ręcznym, wynosi od kilku do kilkunastu groszy na korzyść manualnego. Przy większych kwotach, może nam to dać spore oszczędności.

Ocena internautów
[Ogółem: 142 Średnio: 3.9]