PRACA ZDALNA

Praca zdalna 2021

Co to jest praca zdalna? Ile można zarobić? Jakie są największe zalety i opinie o telepracy? Specjaliści z jakich zawodów mogą pracować zdalnie w domu? Odpowiedzi w poniższym artykule.

Masz dosyć pracy na etacie? Nie lubisz codziennych dojazdów do pracy, szef Cię denerwuje, a ze współpracownikami jakoś nie możesz znaleźć wspólnego języka? Z pewnością więc należysz do indywidualistów.

Wcale nie musisz męczyć się całe życie pracując stacjonarnie. Najwyższa pora zainteresować się pracą zdalną. Żyjemy w czasach ogromnych możliwości. Dzisiaj, aby zarobić na życie, nie musimy już spędzać całych dni w pracy.

Z powodzeniem możemy wykonywać swoje obowiązki online o dowolnej porze z każdego miejsca na świecie. Jeśli na tradycyjnym etacie czujesz się zniewolony i potrzebujesz więcej wolności, sprawdź, na czym polega praca zdalna.

Praca zdalna - zawody, specjalności, gdzie szukać ofert

Praca zdalna – zawody, specjalności, gdzie szukać ofert?

Pracę zdalną może wykonywać każdy – zarówno specjaliści, jak i osoby o niskich kwalifikacjach. Z racji jej specyfiki, taki rodzaj pracy może być idealnym rozwiązaniem np. dla mam, studentów czy osób niepełnosprawnych.

Lista sposobów na zarabianie przez Internet jest bardzo długa. Należą do nich, chociażby:

  Praca zdalna jako programista, grafik, informatyk  

Specjaliści z branży IT są bardzo poszukiwanymi fachowcami.

Dziś właściwie każdy rodzaj działalności ma komórkę odpowiedzialną za szeroką rozumianą informatykę. Dlatego też pracy jest zdecydowanie więcej niż specjalistów.

Swoje CV powinieneś wysyłać bezpośrednio do firm. Jeżeli jednak nie masz ochoty na poszukiwania pracodawcy na własną rękę, możesz skorzystać z ogolnodostępnych portali ogłoszeniowych – OLX, Gumtree, Praca.pl, it.

  Pisanie tekstów na zlecenie  

Sprawdź 2 platformy dla copywriterów: Giełda Tekstów oraz Whitepress

  Tłumaczenia z języków obcych   

Otwarte granice i swobodny przepływ ludności spowodowały globalizację rynku pracy, a tym samym wzrost zapotrzebowania na usługi tłumaczy.

Oferty pracy zdalnej dla tłumaczy można znaleźć m.in. w tym serwisie oraz na serwisach ogłoszeniowych.

  Marketing internetowy   – np. viral marketing

  Prowadzenie fanpage-ów firm i influencerów na portalach społecznościowych  

Jeżeli masz jakieś doświadczenie w prowadzeniu mediów społecznościowych na większą – niż osobistą – skalę, możesz spróbować szukać pracy jako “opiekun” social mediów.

Tutaj jednak trzeba wykazać się mocnym CV i pokazać efekty swojej pracy na konkretnych przykładach z przeszłości.

  Zarabianie na reklamach na własnym blogu/ fanpage-u/vlogu/kanale na YouTube  

Dochód możesz czerpać również za pracę typowo na własny rachunek. Zarabianie na reklamach, artykułach/recenzjach poprzez swoje kanały jest świetną alternatywą dla pracy zdalnej na zlecenie.

  Tworzenie i sprzedaż produktów cyfrowych  

Jeżeli jesteś specjalistą w jakiejś dziedzinie, możesz zarabiać na swojej cennej wiedzy. Stwórz e-book / poradnik i reklamuj go na swoich social mediach lub blogu.

  Księgowość online  

Oferty pracy możesz znaleźć np. na tym portalu.

Pracę zdalną można wykonywać na podstawie umowy o pracę lub kontraktu u pracodawców z całego świata, na zlecenie, dzieło lub w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej.

Możliwości zarobkowania są praktycznie nieograniczone. Wystarczy odrobina zaangażowania i chęci, aby z powodzeniem móc się utrzymać bez konieczności pracy stacjonarnej.

Ile można zarobić pracując zdalnie?

Wszystko zależy od tego, jaką pracę będzie wykonywać i ile czasu na nią poświęcisz. Śmiało można powiedzieć, że w przypadku pracy zdalnej nie istnieje górny pułap zarobków. Co więcej, jeśli dotychczas zawsze pracowałeś za najniższą krajową, przygotuj się na prawdziwą finansową rewolucję w swoim życiu.

Przykładowo prowadząc własną agencję social media zajmującą się promowaniem profili klientów na takich portalach jak Facebook i Instagram, bez problemu zarobisz kilka tysięcy złotych miesięcznie. Podobnie kształtują się zarobki influencerów.

Z kolei na copywritingu zarobisz od kilkuset złotych miesięcznie do nawet kilku tysięcy, w zależności od czasu, jaki poświęcisz na pracę i wartości zleceń, które będziesz wykonywać.

Jeśli biegle władasz jakichś językiem obcym, możesz pisać nie tylko dla polskich zleceniodawców, ale również dla klientów zagranicznych, co z pewnością spowoduje znaczny wzrost Twoich zarobków.

Bardzo dobrze płatna jest praca zdalna w branży IT. Specjaliści z tej dziedziny mogą liczyć na zarobki wysokości od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Nie posiadasz odpowiednich kwalifikacji? Nie szkodzi!

Możesz je zdobyć w stosunkowo krótkim czasie. Nie zwlekaj tylko zapisz się na jeden z dostępnych online specjalistycznych kursów zawodowych – przykładowo z grafiki komputerowej, a już za kilka miesięcy będziesz mieć bardzo dobrze płatny zawód umożliwiający pracę zdalną.

Pamiętaj, że decydując się na pracę zdalną musisz nauczyć się efektywnie zarządzać swoim czasem, być systematycznym i odpowiedzialnym. Tutaj to ile zarobisz zależy wyłącznie od Ciebie.

Pracując zdalnie możesz poświęcać więcej czasu swojej rodzinie, spełniać marzenia o podróżach i cieszyć się swobodą kreowania swojej rzeczywistości.

Naukowcy wykazali również, że praca kreatywna – a taki charakter ma właśnie większość prac zdalnych, w znacznie mniejszym stopniu predysponuje do takich stanów jak wypalenie zawodowe czy depresja. Weź więc sprawy w swoje ręce i zacznij pracować na swoich warunkach.