STRONA GŁÓWNA » ZARABIANIE NA GRACH

ZARABIANIE NA GRACH

Czy zarabianie na grach jest możliwe? Czy są gry, na których można zarobić prawdziwe pieniądze? Sprawdź, jak zarabiać na grach w 2024 roku. Rynek gier rozwija się na świecie wręcz błyskawicznie, a na popularności zyskuje również w Polsce.

Gamerzy mają obecnie kilka ciekawych możliwości na czerpanie dochodu ze swojego hobby. Co ciekawe, zarabiać na graniu mogą także „zwykli” użytkownicy telefonów z Androidem. Przyjrzyjmy się zatem 10 metodom, które umożliwiają zarabianie na grach.

ZARABIANIE NA GRACH – 10 NAJLEPSZYCH METOD

1. Zarabianie na grach poprzez streaming

Zarabianie pieniędzy podczas grania? To rzeczywiście realne! Na czym to polega?

Udostępniasz swoje transmisje na serwisie stremingowym (np.Twitch) i komentujesz (ważne!) swoje postępy w grze.

Widzom podczas oglądania rozgrywki wyświetlają się reklamy, z których przychód jest dzielony pomiędzy serwis a autora.

Zarabiasz także na datkach, wyświetleniach filmików i abonamentach. Kluczem do sukcesu na platformach streamingowych, jest wyrobienie sobie marki, co przekłada się oczywiście na popularność i liczbę fanów.

2. Zarabianie na grach przeglądarkowych – online

W sieci można znaleźć kilka gier przeglądarkowych, które oferują zarabianie pieniędzy online i ich wymianę na realną walutę.

Ciekawą opcją jest możliwość zarabiania na grach w serwisach typowo zarobkowych. Np. na platformie Neobux, można grać w gry przeglądarkowe za pieniądze.

Limit wynosi tam 100 sesji gier na 24 godziny. Na portalu jest ogromny wybór gier: od karcianych, przez bilard, puzzle, do gier strategicznych i arcadowych. W serwisie jest dostępna aplikacja do zarabiania na grach i do zarządzania całym kontem.

Zarabianie na grach w Neobuxie

Podobną opcję oferuje również amerykański portal zarobkowy ySense, gdzie w dziale Offers -> AdGem – można zarabiać na grach (przeważnie dostępne na Adroida i/lub iPhone/iPady).

Do wyboru jest aktualnie około 20 gier, w których zarabia się na spełnieniu określonych zadań. W panelu jest dostępna aplikacja do zarabiania na grach oraz do zarządzania całym kontem.

Zarabianie na grach w ySense

3. Zarabianie na grach – pojedynki

Pojedynki na realne pieniądze pomiędzy graczami z całego świata, to kolejna metoda na zarabianie na graniu. Jednak aby uskutecznić ten sposób, musisz być naprawdę dobrym graczem.

W takich turniejach nie uczestniczą przypadkowi zawodnicy. Często są to zawodowcy, dla których jest to w zasadzie pełnoetatowa praca. Najbardziej znaną platformą, na której Internauci mogą się spotkać, jest WorldGaming.com.

Swoich sił możesz spróbować w takich grach, jak m.in.: FIFA, NBA 2K, Madden, NHL), Mortal Kombat X World of Tanks czy Starcraft. Pulę zakładu wybieramy sami – stawki wynoszą od 1 do 1000 dolarów.

4. Graj i zarabiaj prawdziwe pieniądze na turniejach

To bardzo podobny sposób na spieniężanie swojej e-aktywności. Jednak turnieje dedykowane są przeważnie całym zespołom graczy. Aby móc przystąpić do rywalizacji, musiałbyś postarać się o założenie lub przyjęcie do jakiegoś istniejącego już teamu.

Największe turnieje na świecie (np. Dota2.com) gwarantują czołowym drużynom nagrody sięgające tysięcy, a niekiedy i milionów dolarów. Najlepsi mogą także liczyć na granty od sponsorów za występowanie z ich logiem na koszulkach czy promowaniem określonych produktów.

5. Zarabianie na grach poprzez YouTube

Gamerzy, których tematyka kanału traktuje właśnie o grach, należą do czołówki listy najlepiej zarabiających na YouTube. Zarobki najpopularniejszych liczone są w setkach tysięcy dolarów miesięcznie.

Jednak aby osiągnąć taki poziom, trzeba mieć milionową widownię i taką też rzeszę wiernych subskrybentów. Jak można zarabiać na YT? Streamingując swoje rozgrywki lub reklamując dane produkty czy sprzęt (video sponsorowane).

6. Zarabianie na testowaniu gier

Graj i zarabiaj prawdziwe pieniądze za testowanie gier, które czekają na swoje wydanie. Ale wiedz, że to wcale nie kaszka z mleczkiem (jak mogłoby się pozornie wydawać).

Producenci gier mają wobec swoich testerów określone wymagania, a ich spełnienie często zamienia się w żmudą i mozolną pracę.

Gdzie szukać takich ofert? Najlepiej bezpośrednio na stronach wydawców danego tytułu („praca”, „kariera”) lub na ich mediach społecznościowych.

7. Zarabianie na prowadzeniu bloga o grach

Jeśli chcesz, aby to właśnie gry były Twoim poważnym źródłem zarobku, powinieneś właściwie zacząć od tego punktu.

Prowadzenie bloga o tematyce gamingowej, to najlepsza metoda na wybicie się w tym światku i wyrobienie sobie dobrej marki.

Jeśli dodatkowo połączysz to z aktywnością na YouTubie czy Twichu, efekt może być piorunujący. Oczywiście wymagać to będzie ogromu pracy i aktywności przez wiele godzin dziennie.

Jeśli uda Ci się przebić na tym bardzo konkurencyjnym rynku, będziesz mógł liczyć na umowy sponsorskie z określonymi firmami, artykuły sponsorowane, reklamy bannerowe czy gościnne występy na gamingowych wydarzeniach.

W miarę rozwoju całej witryny, warto pomyśleć nad rozszerzeniem jej profilu o np. tematykę urządzeń mobilnych oraz innych elektronicznych gadżetów.

8. Zarabianie na pisaniu poradników o grach

Jeżeli jesteś fanem jakiejś gry (lub całej serii) i znasz w niej każdy pixel 🙂 możesz spieniężać swoją wiedzę.

Wielu graczy poszukuje w sieci pomocy w przejściu określonego levelu, przeciwnika, etapu, rozwiązania zagadki (gry logiczne, przygodowe).

Napisanie poradnika rozwiązującego takie problemy, wraz z praktycznymi podpowiedziami i trikami, może być strzałem w 10.

Takie dziełko trzeba by jednak wydać już w pierwszych dniach od premiery gry i najlepiej również w angielskojęzycznej wersji.

Gotowy poradnik można sprzedawać choćby na Amazonie czy Allegro, a reklamować np. na forach dla graczy i popularnych portalach ogłoszeniowych.

9. Zarabianie na grach mobilnych Android (i nie tylko)

Granie w gry mobilne na urządzeniu z systemem Android (i nie tylko), to jeden ze sposobów na zarabianie przez telefon.

Gry, za które dostajesz kasę, to np. ProPool, Dominoes Gold, Bubble Shooter czy Bowling.

Ciekawą apką jest także QUIZ REWARDS, gra w której trzeba odpowiadać na proste pytania. Nagrodami są pieniądze i karty podarunkowe do Amazon czy Google Play.

10. Zarabianie na sprzedaży postaci i przedmiotów z gier

Fanatyczni wielbiciele danego tytułu gry, są w stanie zrobić wiele żeby uzyskać lepsze wyniki czy wyższy status w społeczności.

Gry, w których mamy do czynienia z rozwojem postaci i zdobywaniem unikalnych przedmiotów, to dobra okazja do zarobku.

Wielu Internautów chce szybko uzyskać dane zdolności czy umiejętności swojego bohatera, dlatego gotowych jest zapłacić za postać, która już wybrane cechy posiada.

I tutaj jest Twoja szansa, musisz zrobić odpowiedni research, znaleźć odpowiednie gry, postacie i przedmioty, które są najbardziej poszukiwane.

Następnie sam musisz skupić się nad rozwojem wirtualnego bohatera i odsprzedać go za realne pieniądze.

3.3/5 - 3 głosów
JAK ZARABIAĆ PIENIĄDZE